Jak uzupełnić niedobór magnezu?

solgar magnezNiedobór magnezu to bardzo powszechny problem, ponieważ dieta większości osób bogata jest przede wszystkim w wysoko przetworzone produkty spożywcze, tłuste potrawy oraz słodycze i słone przekąski, które niestety nie dostarczają w ogóle cennego dla zdrowia pierwiastka. W jaki jednak sposób można uzupełnić niedobory tego pierwiastka?

Odpowiednia dieta

Wprowadzając do codziennej diety odpowiednie produkty spożywcze, można w skuteczny sposób uzupełnić niedobór magnezu, jednak należy pamiętać o regularności. Zjedzenie raz na jakiś czas produktu bogatego w magnez tak naprawdę nic nie da, dlatego też każdego dnia dbać o to, aby dostarczyć organizmowi żywność bogatą w magnez. W jakich produktach spożywczych można znaleźć ten pierwiastek? Największe ilości magnezu znajdują się w otrębach pszennych, zarodkach pszennych, migdałach, pestkach dyni, orzechach nerkowca, jabłkach, szpinaku, kakao oraz soi.

Suplementy diety

W okresie zimowym warto uzupełnić dietę w odpowiedni suplement taki jak solgar magnez, który pomoże uzupełnić niedobór, ponieważ w 100% składa się z chelatu aminokwasowego magnezu, który niezwykle łatwo i szybko się wchłania. Regularne przyjmowanie solgar magnezu pomaga nie tylko uzupełnić niedobór tego pierwiastka, ale wpłynie również bardzo korzystnie na ogólny stan organizmu.